Relacja Kierownika Katedry Marketingu i Turystyki z prowadzenia wykładów w ramach programu Erasmus+ w Bułgarii
Nasz wykładowca dr Maciej Dębski, Kierownik Katedry Marketingu i Turystyki w dniach 08-10.05.2023 ponownie odwiedził partnerską uczelnię w Bułgarii - Uniwersytet Ekonomiczny w Warnie.
Finał I edycji Olimpiady Umiejętności Hotelarskich organizowanej przez Szkołę Główną Handlową
W dniach 29-31 marca odbył się finał I edycji Olimpiady Umiejętności Hotelarskich organizowanej przez Szkołę Główną Handlową. Do głównych celów Olimpiady należało rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania hotelarstwem oraz wspomaganie zdolności wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu.
Konferencja Finalna Projektu Erasmus+ DIGITALROUTES@CULTURE
15 marca odbyła się Konferencja Finalna Projektu Erasmus+ DIGITALROUTES@CULTURE pt. "OŚRODKI KULTURY NA RZECZ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU - OD INICJATYW ODDOLNYCH DO POZIOMU EUROPEJSKIEGO", w której pomoc byli zaangażowani studenci z Koła Naukowego Marketingu i Turystyki.
"Rachunek satelitarny turystyki dla Polski za lata 2018 i 2019"
Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, że jest już dostępny „Rachunek satelitarny turystyki dla Polski za lata 2018 i 2019”, wykonaną na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki przez Stowarzyszenie na Rzecz Badania, Rozwoju i Promocji Turystyki. Autorami tekstu są: dr hab. Ewa Dziedzic, prof. SGH, dr hab. Teresa Skalska, prof. SGTiH oraz dr Maciej Dębski, prof. SAN.
Wigilia kierunku Turystki i Rekreacji
W dniu 21.12.2022 roku, odbyła się wigilia dla kierunku Turystyka i Rekreacja zainicjowana przez studentów należących do Koła Naukowego Marketingu i Turystyki
Finał Międzynarodowej Konferencji projektu Erasmus+ ESTET pt. "Edukacja i szkolenia na rzecz zrównoważonej turystyki w Europie" .
1 grudnia odbyła się Międzynarodowa Konferencja Finalna projektu Erasmus+ ESTET pt. "Edukacja i szkolenia na rzecz zrównoważonej turystyki w Europie" .
Międzynarodowa Konferencja Finalna projektu Erasmus+ ESTET pt. "Edukacja i szkolenia na rzecz zrównoważonej turystyki w Europie"
Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnej międzynarodowej Konferencji Finalnej projektu Erasmus+ ESTET pt. "Edukacja i szkolenia na rzecz zrównoważonej turystyki w Europie", która odbędzie się 1 grudnia 2022 roku w budynku Społecznej Akademii Nauk przy ul. Łuckiej 11 w Warszawie o godzinie 10.
Publiczna obrona pracy doktorskiej pracownika Katedry Marketingu i Turystyki, Maksymiliana Czeczotko.
Miło nam poinformować, że w dniu 18.października 2022 odbyła się publiczna obrona pracy doktorskiej pracownika Katedry Marketingu i Turystyki, Maksymiliana Czeczotko.
HOTELE SĄ TAK DOBRE JAK LUDZIE, KTÓRZY W NICH PRACUJĄ
Miło nam poinformować, że Kierownik Katedry Marketingu i Turystyki , dr Maciej Dębski został członkiem Komitetu Głównego Olimpiady Umiejętności Hotelarskich, której organizatorem jest Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.
Nagroda dla Kierownika Katedry Marketingu i Turystyki
Podczas uroczystego posiedzenia Senatu Społecznej Akademii Nauk prof. Maciej Dębski otrzymał nagrodę Rektora w kategorii nauka.
Raport pt. Wpływ turystyki na gospodarkę Warszawy
Z przyjemnością informujemy o publikacji raportu Wpływ turystyki na gospodarkę Warszawy. Został on przygotowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Badania, Rozwoju i Promocji Turystyki na zlecenie Stołecznego Biura Turystyki.
Monografia pt: „Zarządzanie marką w budowaniu konkurencyjności rodzinnych przedsiębiorstw na rynku usług noclegowych”
Z zadowoleniem informujemy, że opublikowana została monografia naukowa przygotowana przez dra Macieja Dębskiego pt. „Zarządzanie marką w budowaniu konkurencyjności rodzinnych przedsiębiorstw na rynku usług noclegowych.”
Wyniki raportu "Baza noclegowa w okresie pandemii – skutki i wsparcie" w prasie branżowej
Z przyjemnością informujemy, że efekty naszej pracy są dostrzegane w prasie branżowej. W marcowym numerze magazynu „Rynek Turystyczny” zaprezentowano częściowe wyniki raportu prowadzonego w naszej Katedrze "Baza noclegowa w okresie pandemii – skutki i wsparcie".
Zachęcamy do lektury.
Raport pt. "Baza noclegowa w okresie pandemii – skutki i wsparcie"
Zachęcamy do zapoznania się z Raportem z badań ankietowych „Baza noclegowa w okresie pandemii – skutki i wsparcie”, który jest efektem pilotażowych badań jakie zostały przeprowadzone w grudniu 2020 roku przez Zespół Katedry Marketingu i Turystyki pod kierunkiem kierownika dr M. Dębskiego i patronatem Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.
Relacja z wykładu "Nowa turystyka w obliczu obecnej sytuacji Covid-19 według ekspertów branży turystycznej"
W dniu 08.12.2020 o godz. 16:00 odbył się otwarty wykład on-line dla Studentów kierunku Turystyka i rekreacja na temat: Nowa turystyka w obliczu obecnej sytuacji Covid-19 według ekspertów branży turystycznej.
Świat po koronawirusie: 4 trendy w podróżowaniu na 2021 rok
Wszyscy podzielamy potrzebę odkrywania świata, odwiedzania nowych miejsc, poznawania nowych ludzi i bycia blisko tego, co dla nas ważne. Wszak podróże kształcą, ale również budują gospodarkę, rozwijają kulturę i tworzą więzi pomiędzy różnymi społecznościami. Podróże wreszcie napędzają postęp.
Covid-19 a turystyka
Turystyka jako pierwsza padła ofiarą koronawirusa w Polsce. Z dostępnych informacji wynika, iż tylko w ostatnich dniach marca w niektórych przedsiębiorstwach branży pracę straciło ok. 70% pracowników, zaś pozostałym pracownikom zostało zmniejszone wynagrodzenie o 50-60%.
Access IT: Innowacje w zakresie turystyki bez granic na obszarach wiejskich
Społeczna Akademia Nauk została koordynatorem projektu Access IT: Innowacje w zakresie turystyki bez granic na obszarach wiejskich
TT Warsaw - prezentacja kierunku RPA
W dniach 21 - 23.11.2019 w Warszawie odbyły się w Pałacu Kultury i Nauki Targi Turystyczne TT Warsaw.