Relacja z wykładu "Nowa turystyka w obliczu obecnej sytuacji Covid-19 według ekspertów branży turystycznej"

W dniu 08.12.2020 o godz. 16:00 odbył się otwarty wykład on-line dla Studentów kierunku Turystyka i rekreacja na temat: Nowa turystyka w obliczu obecnej sytuacji Covid-19 według ekspertów branży turystycznej. Wykładowcą była mgr Anna Molęda - Kompolt - wieloletni praktyk branży turystycznej i hotelarskiej oraz wykładowca SAN w Warszawie.

Wykład miał na celu zapoznać Studentów z obecną sytuacją oraz nowymi trendami w turystyce na najbliższe lata. Tematem przewodnim były omawiane szanse i zagrożenia obecnej sytuacji oraz skutki pandemii na poziomie lokalnym, jak i globalnym wprowadzonych w różnych częściach świata. Wyodrębnione zostały cztery podstawowe trendy w podróżowaniu tj. trend #StayAtHome co oznacza wakacje w bliskich lokalizacjach i kraju zamieszkania; etyczna turystyka czyli wakacje na łonie natury; turystyka wirtualna oraz turystyka w służbie planety.

Zdaniem właściciela biura podróży Poland Tour Macieja Robaka turystyka nadal będzie potrzebować wykwalifikowanych kadr, zatem warto się kształcić i szkolić w tej dziedzinie. Podsumowaniem wykładu był wyświetlony krótki spot reklamowy wirtualnego biura podróży www.tourradar.com, który przybliżył omawiane trendy oraz przyszłość w turystyce.